ناسا و اسپیس اکس این هفته کپسول دراگون را پرتاب می کنند

 ناسا و اسپیس اکس این هفته کپسول دراگون را پرتاب می کنند

ناسا این هفته دو فضانورد را در پروژه DEMO2 به فضا می فرستد. قرار است چهارشنبه این هفته داگ هارلی و باب بنکن با فضاپیمای ساخت شرکت اسپیس اکس به ایستگاه فضایی بین المللی ISS فرستاده شوند. این اولین بار در طول تاریخ است که پرتاب فضانوردان با مدیریت دولتی و اجرای یک شرکت خصوصی انجام می شود. ناسا با دارا بودن چندین فضاپیما ، همیشه تمام کار ها را خودش انجام می داد ، اما این سازمان در سال ۲۰۱۱ آخرین شاتل خود را بازنشسته کرد و ارسال فضاپیما های سرنشین دار را به شرکت های خصوصی واگذار کرد.

داگ هارلی (راست) و باب بنکن (چپ) برای پرتاب به مرکز فضایی کندی در فلوریدا منتقل شده اند

شرکت اسپیس اکس ۶ سال تمام وقت صرف کرده تا راکت Falcon 9 و کپسول Dragon را به شکل کاملا ایمن توسعه دهد. موشک فالکون ۹ ، نه موتور دارد که در حال گذراندن آخرین آزمایش هایشان هستند.

تصویر آزمایش راکت فالکون ۹

ناسا تصمیم گرفته که تمام پروژه های ارسال فضانورد را به شرکت های خصوصی واگذار کند. جیم برایدن استاین ، مدیر عامل ناسا در این رابطه می گوید :

ما بار دیگر در آستانه ی پرتاب فضانوردان آمریکایی سوار بر موشک های آمریکایی و از خاک آمریکا هستیم. ما این بار این کار را به روشی جدید انجام می دهیم. ما با صنایع تجاری شریک می شویم با این هدف که آنها مشتریانی غیر از ناسا پیدا کنند ، به این ترتیب هزینه ها را کاهش می دهیم و دسترسی مان به فضا بیشتر می شود.

کپسول دراگون که به ایستگاه فضایی ISS متصل خواهد شد

این پنجمین بار در تاریخ فضانوردی آمریکاست که یک فضاپیمای کاملا جدید ، فضانوردان را به فضا می برد. پروژه DEMO2 هم اکنون در حال انجام آخرین تست هاست و برای روز تاریخی خود یعنی ۴ شنبه ی پیش رو آماده می شود.

این مطلب را هم ببینید
کیک رد ولوت منتشر شد ؛ با ویژگی های اندروید 11 آشنا شوید

این مطلب را دوست داشتید؟

به آن ۱ ← ۵ امتیاز بدهید

امتیاز مطلب ۵ / ۵. تعداد آرا ۶

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *