زندگی انسان ها در مریخ چگونه خواهد بود؟ تماشا کنید

بهرام یا همان مریخ ، همسایه سرخ رنگ ماست که در مداری بسیار دور تر از مدار ما به دور خورشید می چرخد. از زمانی که بشر به تکنولوژی فضایی دست پیدا کرده ، ایده زندگی در مریخ برای خیلی از پیشگامان این عرصه به یک آرزو تبدیل شده است.

اما چرا زندگی در مریخ؟

پاسخ این سوال است که مریخ ویژگی هایی دارد که آن را بسیار شبیه به زمین کرده است. این سیاره تقریبا نصف کره زمین است و در هر ۶۸۷ روز زمینی یک دور به دور خورشید می چرخد.

هر روز در مریخ که به آن هور می گویند ، معادل ۲۴ ساعت و ۳۹ دقیقه زمینی است که این یکی از شباهت های مهم مریخ به زمین است. یکی دیگر از شباهت های مریخ به زمین نوع خاک آن است که دارای ملزومات رشد یک گیاه است. کاوشگر های ناسا در خاک مریخ عناصری همچون منیزیم ، سدیم و پتاسیم پیدا کرده اند که می تواند خاک قلیایی مریخ را به بستری برای رشد گیاهان زمینی تبدیل کند.

مریخ آب و هوا دارد

مهم ترین مزیت مریخ برای زندگی انسان ها همین است. یافته های کاوشگر آپورچونیتی ناسا به دانشمندان کمک کرد که آب را در این سیاره پیدا کنند. همچنین این سیاره دارای یک جو رقیق عمدتا از جنس دی اکسید کربن است که می تواند با استفاده از روش هایی تبدیل به یک جو مطلوب برای انسان شود.

مریخ ۲۳۰ میلیون کیلومتر از خورشید فاصله دارد

در کنار شباهت هایی که این سیاره به زمین دارد ، تفاوت های عمده ای نیز وجود دارد که برای زندگی انسان ها چالش بزرگی است. فاصله ۲۳۰ میلیون کیلومتری مریخ از خورشید باعث شده این سیاره بسیار سرد باشد ، به طوری که میانگین دما در آن حدود منفی ۶۳ درجه سانتی گراد است. در بعضی از نقاط مریخ دما به منفی ۱۴۰ درجه هم می رسد. همین سرما باعث شده که آب های موجود در سطح مریخ به شکل یخ های بسیار سختی باشند که استفاده از آن بسیار دشوار است.

این مطلب را هم ببینید
آیرودینامیک چیست؟ تماشا کنید

چالش دیگر کمبود انرژی است. فاصله زیاد این سیاره از خورشید موجب می شود که نور بسیار کمی از خورشید دریافت کند و بنابراین اگر قرار باشد روزی انسان ها روی مریخ زندگی کنند باید برای مشکل تامین انرژی چاره ای بیاندیشند. یک ایده برای حل مشکل انرژی ، راه اندازی نیروگاه های هسته ای در مریخ است.

تاکنون طرح های زیادی برای نحوه زندگی انسان ها در مریخ ارائه شده است. در این ویدیو یکی از عملی ترین طرح های برنامه ریزی شده را تماشا می کنید که شاید روزی به واقعیت تبدیل شود👆

این مطلب را دوست داشتید؟

به آن ۱ ← ۵ امتیاز بدهید

امتیاز مطلب ۵ / ۵. تعداد آرا ۱۹

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید

مطالب پیشنهادی

2 نظر

    Avatar
  • خیلی جالب بود

  • Avatar
  • ایلان ماسک حسابی داره روی رفتن به مریخ کار میکنه
    به زودی بشر میرسه به مریخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *