آموزش شناسایی صورت با ماسک توسط Face ID آیفون

 آموزش شناسایی صورت با ماسک توسط Face ID آیفون

در زمانی که همگی برای مبارزه با کرونا مجبور به استفاده از ماسک هستیم ، کاربران آیفون های اپل که از امکان آنلاک کردن گوشی با Face ID استفاده می کنند ممکن است با کمی دشواری مواجه شده باشند. قطعا اینکه مجبور باشید برای هر بار باز کردن قفل گوشی تان ماسک را از صورتتان کنار بزنید کار مشکلی است.

اپل در ورژن ۱۳.۵ آی او اس برای کاربرانی که از فیس آیدی استفاده می کنند امکانی را تعبیه کرد تا وجود ماسک را فورا تشخیص دهد و برای آنلاک گوشی مستقیما کاربر را به صفحه ورود پسورد ببرد. اما اگر بخواهیم هم از فیس آیدی استفاده کنیم هم از ماسک چه؟

ما در این آموزش در نیوتکس به شما خواهیم گفت که چگونه به سیستم Face ID اپل چهره با ماسک را نیز بشناسانید تا بدون نیاز به برداشتن ماسک بتوانید به راحتی آیفونتان را آنلاک کنید. با ما همراه باشید.

امکان جدید ios می تواند به سرعت پوشیدن ماسک را تشخیص دهد و کاربر را به بخش ورود پسورد هدایت کند

روش اول شناساندن چهره با ماسک به فیس آیدی آیفون

برای این کار به بخش Settings دستگاه بروید و Face ID & Passcode را انتخاب کنید.

حالا با توجه برای شروع تنظیمات ، Set up Face ID یا Set Up Alternate Appearance را انتخاب کنید تا صفحه شناسایی اولیه فیس آیدی باز شود.

مطابق تصویر زیر نیمی از صورتتان را با ماسک بپوشانید  و جلوی دوربین بگیرید تا دستگاه شروع به شناسایی صورت کند. در اینجا با پیغام Face Obstructed مواجه می شوید. وقتی این پیغام را دیدید ، کمی ماسک را کنار بزنید تا دستگاه بتواند چهره را شناسایی کند.

این مطلب را هم ببینید
ارزش اپل از 1.5 تریلیون دلار فراتر رفت

حالا پیغام Move your head slowly to complete the circle را مشاهده می کنید ، یعنی صورتتان را بچرخانید تا دایره تکمیل شود.

اسکن را دو بار به همین شکل انجام دهید تا در نهایت پیغام Face ID is now set up را ببینید. حالا ماسک را کامل بپوشید و آنلاک گوشی را با ماسک امتحان کنید.

اگر مراحل را درست انجام داده باشید فیس آیدی اکنون دیگر با ماسک صورتتان را می شناسد.

روش دوم شناساندن چهره با ماسک به فیس آیدی آیفون

اگر روش قبلی برای شما کار نکرد و فیس آیدی قادر به شناسایی صورت با ماسک نبود ، این روش را امتحان کنید.

باز هم مثل قبل وارد بخش Settings شوید و Face ID & Passcode را انتخاب کنید. این بار Reset Face ID را انتخاب کنید تا تنظیمات مرحله قبلی پاک شود. حالا یک بار با چهره کامل و بدون ماسک تنظیمات فیس آیدی را انجام دهید.

بعد از اینکه چهره کاملتان را به دستگاه شناساندید ، حالا Alternate Appearance را انتخاب کنید و مثل دفعه قبل ، با ماسک نیمه تا شده صورتتان را جلوی دوربین بگیرید. باز هم دو مرحله اسکن فیس آیدی را به طور کامل انجام دهید.

کار تمام است!

حالا فیس آیدی صورت شما را هم با ماسک و هم بدون ماسک می شناسد. لذت ببرید😉

این مطلب را دوست داشتید؟

به آن ۱ ← ۵ امتیاز بدهید

امتیاز مطلب ۴.۹ / ۵. تعداد آرا ۱۴

هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده! شما اولین نفر باشید

مطالب پیشنهادی

1 نظر

    Avatar
  • جالب بود 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *